تبلیغات
کُنــج خــونه - کیک کره ای
تازه های کُنــج خــونه
تقدیم به همه اونایی که مثل من عاشق عطر کره و کاکائو هستن!!!


این كیك میتونه بیس خیلی از كیك ها باشه. مثلاً كیك های میوه ای. یعنی میتونید توش از میوه ها استفاده كنید و كیكتون رو خراب نمیكنه. میتونید با باتركریم تزئین و سروش كنید. میتونید توش قهوه بریزید و با باتركریم قهوه سروش كنید. با خامه ساده هم تركیبش عالی میشه. كلاً كیك انعطاف پذیریه.

تخم مرغ 3 عدد

وانیل نصف  ق چ

كره 70 گرم

شكر 170 گرم

آب جوش نصف ق غ

آرد نصف لیوان

بیكینگ پودر 1 ق چ 

پودر كاكائو 1 ق چ

فر رو روی 180 درجه سانتیگراد قرار میدیم. كره باید به دمای اتاق برسه پس از یخچال بیرون میاریم. قالب را چرب می کنیم بعد توی قالب را با دست بصورت پودری آرد می پاشیم و اضافه آرد را با تکون دادن قالب خارج می کنیم... 

زرده و سفیده رو از هم جدا می كنیم . سفیده رو اینقدر می زنیم تا فرم بگیره. زرده و شكر و آب جوش رو  اینقدر هم باید بزنیم تا یك كرم یكدست و كرم رنگ بدست بیاد. بعد نوبت اضافه کردن وانیل و كره هست. مخلوط زرده رو با نهایت سرعت به سفیده اضافه می كنیم تا پف سفیده نخوابه و با همون همزن دوباره مخلوط می کنیم. حالا آرد و پودر کاکائو و بیكینگ پودر را داخل مواد  الك می کنیم (فقط به اندازه ای كه آرد با مواد مخلوط شه، مواد رو هم بزنید و نه بیشتر) در اینجا مخلوط كیك باید كرم مانند و پفكی ولی سفت باشه. (دقیقا مثل خامه فرم گرفته است) 

كیك رو به مدت یك ساعت توی فر قرار میدیم. یا تا زمانی که تستر تمیز بیرون بیاد. حتما هم وسط كیك رو با تستر تست كنید چون از بقیه نقاطش دیرتر میپزه. البته واسه قالب رینگی ممكنه زمان پخت 50 دقیقه باشه پس از 50 دقیقه به بعد دیگه چكش كنید. میذاریم كیك سرد شه و به راحتی از قالب جداش میكنیم.

بافت كیك كاملا اسفنجی و نرمه و ابداً کیک چربی نیست اما عطر کره و مخلوطش با کاکائو خیلی باحالش می کنه ... امتحان کنید... 

رسپی: http://www.cheftayebeh.ir
طبقه بندی: کیک و شیـــرینـــی

  • (function (d) {var url = location.protocol+'//api.sabavision.com/pox/poxjs.js';d.write('