تبلیغات
کُنــج خــونه - سرکه بالزامیک
تازه های کُنــج خــونه

این نوع سرکه قهوه ای پررنگ ،معطر،دارای گرانروی بالا ،وبرخلاف بقیه سرکه ها دارای طعم شیرین و حاوی مقدار بی شماری آنتی‌اکسیدان‌ و فلاونویید است.ماده اولیه در تولید این محصول نوعی انگور سفید است و به جای انگور از سیب،گیلاس، گلابی وزردآلو هم در تولید آن می توان استفاده کرد
بالزام در لغت به معنای رزین‌هایی با ساختار حلقوی است که دارای مقادیر قابل توجهی از چند نوع از اسیدها مانند اسید بنزوییک هستند. فواید تغذیه‌ای این سرکه عبارت است از: کنترل قند خون در افراد مبتلا به دیابت، جلوگیری از ریفلاکس معده، کمک به هضم و جذب بهتر مواد مغذی برای کسانی که ترشح اسید معده آنها کاهش یافته است.
منبع اطلاعات: http://shima-azar.persianblog.ir/post/101

سرکه بالزامیک انواع مختلفی داردکه برا اساس غلظت سرکه، مدت زمانی که از تولید تا مصرف می گذرد و کیفیت میوه تهیه شده از آن به سه دسته تقسیم می شود:  
 Tradizional: هر گاه روی لیبل بطری، عبارت ACETO BALSAMICO TRADIZIONALE را مشاهده کردید می توانید مطمئن باشید که سرکه بالزامیک اوریجینال تهیه کرده اید. برای این نوع سرکه، حداقل باید 12 سال صرف فرایند رسیدنش شده باشد.
*Condimento Balsamico  یا salsa balsamica  که از شدت خلوص  نوع  Tradizionale کمتر است.
Aceto Balsamico di Modena: متداول ترین نوع سرکه که درصد ناخالصی در آن بیشتر از سایر انواع دیگر است.
منبع اطلاعات: http://fa.wikipedia.org

دِنایگریس درجات مختلفی دارد که با توجه به رنگ عقاب روی لیبل غلظتشان متفاوت است، Wight Eagle (عقاب سفید) رقیق ترین نوع آن و Gold Eagle(عقاب طلایی) غلیظ ترین نوع آن است . در پشت لیبل این محصول قید شده؛ سرکه بالزامیک با نمک، فلفل و ادوایه گیاهی معطر روز که منحصراً در منطقه مُدنا کشت می شود.

و همانطور که در عکس ملاحظه می کنید، من سرکه بالزامیک فامیلا هم گذاشتم که به لحاظ طعم، تفاوت بسیاری با نمونه ایتالیاییش دارد (کمی رقیق تر و آبکی تره و تندو تیزی سرکه آن، مقداری گلو را می سوزونه و طعمش خیلی شبیه سرکه سیب هست) سرکه بالزامیک همراه با روغن زیتون، بهترین گزینه برای سس سالاد کاهوست که حتماً توصیه می کنم امتحانش کنید. در ضمن من زیتون شکسته که طعم شوری زیادی داره را دراین سرکه غوطه ور می کنم و بعد از اینکه یک روز توی سرکه ماند، استفاده می کنم که ترکیب طعم شوری زیتون، و شیرین و تیزی سرکه خیلی عالی می شه. امیدوارم امتحان کنید و لذت ببرید.
طبقه بندی: خوراکی های خاص!!!

  • (function (d) {var url = location.protocol+'//api.sabavision.com/pox/poxjs.js';d.write('