تبلیغات
کُنــج خــونه - پنیر کممبر
تازه های کُنــج خــونه

این پنیر معروف فرانسوی از محله کاممبر واقع در شمال غربی فرانسه برخاسته و از افتخارات ویژه فرانسوی هاست که می گن پنیر مورد علاقه ناپلئون بناپارت هم بوده.

طعم شور و کره ایه خاصی داره .... گرچه به تنهایی با ذائقه هرکسی سازگار نیست، ولی وقتی روی یک غذا میریزیم و با حرارت ذوبش می کنیم خیلی لایت و خوب می شه. خود فرانسوی ها این پنیر را برای صبحانه و یا درکنار سرو میوه های تیز و شیرین مثل انگور استفاده می کنند...

لایه سفید رنگ رویه آن از همه جاش پرطرفدارتره و این همون پنسیلیوم خاص اون (کپک سفید خوراکی) هست که طی فراینده پیچیده آماده سازیش تولید می شه.

کممبر از شیر تازه گاو درست می شه و خیلی پر کالریه و ورژن ایرونیش را می تونید از خانه پنیر کاله یا فروشگاه های سون تِن بخرید (من هر وقت شهروند دم خونمون می رم حسابی از خجالت خانه پنیرش در می یام)

قابل توجه هنرشناسها و هنر دوستا که تابلوی معروف استمرار خاطره سالوادور دالی (همون تابلویی که ساعت هایی را در حال ذوب شدن در یک کویر لایتناهی نشون می ده) الهام گرفته از همین پنیره... دالی کممبر در حال ذوب شدن را دید و یکباره ..... اووووووووووووف ..... این تابلوی جهانی را کشید

خلاصه که من همیشه گوشه فریزرم(به قول آقای شوهر صندوق خونم) یه جای دنج برای پنیرام قرار می دم که کممبر جز لاینفک این گروه هست... قیمت هر کیلوش فعلاً 34000 تومنه که می تونید با گرم های کمتر هم خریداری کنید. 

امیدوارم ازش استفاده کنید و لذت ببرید...

طبقه بندی: خوراکی های خاص!!!
برچسب ها: پنیرهای خاص

  • (function (d) {var url = location.protocol+'//api.sabavision.com/pox/poxjs.js';d.write('